Ogólnopolski Turniej Psich Sztafet Niczuk Cup 2017

Lista aktualności << cofnij

W dniach 16 – 17 września 2017 r. na Stadionie Miejskim w Dobrym Mieście odbył się Ogólnopolski Turniej Psich Sztafet Niczuk Cup 2017.

Pod nazwą Wyścigi Psich Sztafet kryje się coraz bardziej w Polsce popularna dyscyplina Flyball, w której uczestniczą przewodnicy wraz ze swoimi psami. Wyścigi polegają na rywalizacji dwóch drużyn na dwóch równoległych torach. Wygrywa ta drużyna, która wykona bieg bezbłędnie i szybciej od rywali.

W dwóch dywizjach zmierzyły się drużyny z całej Polski, uczestnicy przyjechali z Trójmiasta, Tczewa, Warszawy oraz Tarnowskich Gór.  W pierwszej, szybszej dywizji rywalizowali aktualni Mistrzowie Europy Fractal International Affair przeciwko dwukrotnemu Mistrzowi Europy Blade Runners Unleashed. W trakcie zawodów dwukrotnie został pobity Rekord Polski przez drużynę Fractal International Affair. Aktualny rekord to 15,86 s. Wyniki i rekordy drużyn można sprawdzić na stronie Związku Sportu Flyball.

Sport ten przyczynia się do doskonalenia zarówno siebie, jak i psa.  Poprawia również relacje z psem, a przede wszystkim uczy współpracy w drużynie.

Cieszymy się, że jako firma wspieramy rozwój tej coraz bardziej popularnej dyscypliny, a tym samym inspirujemy do uprawiania sportowych działań.