PL

włącz dźwięk powiadomienia czatu

Niczuk dołącza do akcji.

Niczuk. Aktualności.

Bądź z nami na bieżąco.

O NAS

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

21 marca jest dniem szczególnym, kolorowym nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto to zostało ustanowione, żeby podnosić wrażliwość na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa oraz aby szerzyć wiedzę na temat tego, czym Zespół Downa jest.

Osoby z zespołem Downa posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów. Taka wada genetyczna powoduje, że ludzie z Zespołem Downa są wyjątkowi, wrażliwi, niezwykle barwni, ale często borykają się  z niezrozumieniem społecznym.
Trzeci chromosom pojawia się u ludzi zupełnie przypadkowo – tak jak przez przypadek zdarza się nam czasem w pośpiechu założyć skarpetki nie do pary.

To dlatego, na znak solidaryzacji z osobami dotkniętymi Zespołem Downa, pierwszego dnia wiosny wiele osób prywatnych zakłada kolorowe skarpetki nie do pary. W ten sposób zwracają uwagę na to, jak niektórzy z nas są jedyni w swoim rodzaju, wyjątkowi – i że z tego powodu zmagają się często z brakiem akceptacji ze strony części społeczeństwa.

Dołączycie do akcji?

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.
Wróć do aktualności

Zarejestruj się

Zaloguj się

Przypomnij mi hasło

Wyślij przypomnienie
ZAPYTAJ DORADCĘ
ZAPYTAJ DORADCĘ
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
Wyślij
Dziękujemy za wiadomość