PL

włącz dźwięk powiadomienia czatu

5 nowości od marki Niczuk, które pomogą Ci w dotrzymaniu terminów.

Czas to pieniądz - popularne przysłowie jest dziś, jak jeszcze nigdy elementem, który oddaje realia panujące w branży instalacyjnej. Już nie tylko napięte terminy czy nieprzewidywalna pogoda stoją na przeszkodzie w planowym zakończeniu inwestycji. W 2020 roku dołączył do tego kolejny niemały problem, czyli niestabilna sytuacja związana z globalną pandemią. Jak zaoszczędzić cenny czas i przyśpieszyć realizację inwestycji? Przedstawiamy 5 sposobów dla instalatorów na dotrzymanie napiętych terminów.

1. Programy do projektowania jako prosta droga do samodzielnego opracowania projektów.

Nie wiesz, jak dobrać profile montażowe albo punkty stałe systemów zamocowań marki Niczuk? Zadajesz sobie pytanie, jak łatwo sprawdzić obliczenia? Właściwy dobór wymaganych elementów montażowych potrafi być czasochłonny i przysporzyć sporo wątpliwości.  Z pomocą przychodzą darmowe programy, które w szybki i prosty sposób pomagają zaprojektować instalacje i dobrać odpowiednie materiały.

BELKA to program do wyznaczenia wartości naprężenia w profilu montażowym oraz strzałki ugięcia profilu w zależności od sposobu podparcia elementu i wartości przyłożonych sił.

RAMA to program, który umożliwia sprawdzenie poprawności doboru profili oraz prętów pod konkretny schemat statyczny ramy.

KOMPENSACJE to program służy do wyznaczania sił działających na punkty stałe, wydłużenia termicznego oraz naprężeń w rurociągu.

Programy do projektowania są darmowe i dostępne do pobrania na stronie www.

 

1. Programy do projektowania jako prosta droga do samodzielnego opracowania projektów.

2. Projektant, który rozwiewa wszystkie wątpliwości.

2. Projektant, który rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Co można zastosować zamiast prętów gwintowanych lub konstrukcji z profili montażowych? Co zrobić, gdy umiejscowienie instalacji nie pozwala na standardowe elementy mocujące?

Wykonane z wytrzymałej stalowej linki i różnego rodzaju zakończeń komplety zamocowań Niczuk są świetną alternatywą dla tradycyjnych metod montażu. Stosowane do zawieszenia elementów instalacyjnych czy elektrycznych umożliwiają bardzo szybki montaż i płynną regulację niewymagającą narzędzi. Dopasowanie wysokości montowanego elementu jest tu kwestią jednego przycisku. Jak zamontować zawiesia linkowe? Można je łatwo wwiercić do stropu lub zamocować do blachy trapezowej. To idealny, praktyczny sposób na szybszą instalację elementów w budynku.

3. Obejmy szybkiego montażu.

 

Kto z instalatorów nie zna sytuacji, kiedy upada nakrętka i trzeba zejść z drabiny lub rusztowania po to, aby ją znaleźć lub wziąć nowy egzemplarz? Podczas pracy na budowie łatwo o upuszczenie części lub całego mocowanego elementu. To powoduje nieprzyjemną konieczność powtarzania niektórych czynności nawet po kilka razy. 

Jak nie narażać się na straty mocując zawiesia instalacyjne? Propozycją marki Niczuk jest obejma do rur Westa dokręcana jedną, niewypadającą śrubą – to wyjątkowa wygoda montażu.

Do instalacji skroplin oferujemy z kolei obejmę UZT, którą mocuje się na rurze przez zatrzask. Dzięki temu możemy zaproponować jeszcze szybszy montaż, a wykonanie tej obejmy do rur z tworzywa pomaga odciążyć wagę konstrukcji. Obejmy do rur szybkiego montażu, występujące w różnych wariantach, są dostępne w katalogu produktów.

4. EZP - Sposób na wypadające nakrętki.

Zwykła nakrętka to z pozoru błahy element mocowania rur, który może być problematyczny w montażu, szczególnie jeżeli pracuje się na wysokości i jest niewiele miejsca do manewrowania. Nakrętka potrafi wypaść z rąk instalatora. Wtedy schodzenie z drabiny lub rusztowania jest nieprzyjemną i frustrującą koniecznością. Czy istnieją nakrętki, które nie wypadają z profili montażowych?  Marka Niczuk posiada w swojej ofercie nakrętki EZP ze specjalnymi podkładkami z tworzywa sztucznego, które pomagają w stabilnym umiejscowieniu i obracaniu nakrętką. Jeżeli musimy skorygować jej położenie, to po prostu przesuwamy ją, trzymając za podkładkę z PVC. Kiedy nakrętka znajdzie się na właściwym miejscu, należy obrócić podkładkę o 90 stopni i w ten sposób zablokować przed dalszym przesunięciem.  Tak umiejscowiona nakrętka jest gotowa do zamontowania w niej kolejnych elementów mocowania zawiesi instalacyjnych. 

 

4. EZP - Sposób na wypadające nakrętki.

5. Zawiesia linkowe czyli najszybsza metoda instalacji.

Co można zastosować zamiast prętów gwintowanych lub konstrukcji z profili montażowych w zamocowaniach w branży instalacyjnej? Co zrobić, kiedy umiejscowienie instalacji nie pozwala na standardowe rozwiązania?

Stworzone z wytrzymałej stalowej linki i różnego rodzaju zakończeń komplety zamocowań Niczuk są świetną alternatywą dla tradycyjnych metod montażu. Stosowane do zawieszenia elementów instalacyjnych czy elektrycznych dają możliwość bardzo szybkiego montażu i płynnej regulacji bez narzędzi. Dopasowanie wysokości montowanego elementu to w tym przypadku kwestia jednego przycisku. Do czego montuje się zawiesia linkowe? Można je wwiercić do stropu lub zamocować do blachy trapezowej.

Szukając sposobu na szybszą instalację elementów mocowania w branży instalacyjnej, sprawdź ofertę zawiesi linkowych marki Niczuk.

WRÓĆ DO WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW

Zarejestruj się

Zaloguj się

Przypomnij mi hasło

Wyślij przypomnienie
ZAPYTAJ DORADCĘ
ZAPYTAJ DORADCĘ
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
Wyślij
Dziękujemy za wiadomość